Easy peasy Nutella ice coffee shake! - Frederikke Wærens

SE ALLE MINE OPSKRIFTER TIL PÅSKEFROKOSTEN HER

Gem til senere
Madplaner Opslagstavle

Easy peasy Nutella ice coffee shake!

Det er ikke ligefrem iskaffe-vejr, men hjemme hos mig, der drikker vi iskaffe året rundt. Jeg har eksperimenteret med mange forskellige iskaffe og denne iskaffe er en ny variant med Nutella. Kaffe og Nutella er en perfekt kombination. Hvis du har lyst til at prøve nogle af mine andre iskaffeopskrifter så tag et kig her, her og her.

Easy peasy Nutella ice coffee shake!

Ingredienser

Nutella iskaffe (2 glas):

Fremgangsmåde

Sådan gør du:

Blend alle ingredienserne i en blender til det bliver skummende og cremet. Kom lidt Nutella ned i bunden af to glas. Hæld Nutella-iskaffen op i glassene og server med det samme. Velbekomme!

Bedøm

Tusind tak fordi at du bruger mine opskrifter!

Jeg håber, at du kan bruge de opskrifter, du finder her på min side. Som medlem af ‘Frederikkes Madklub’ får du adgang til en masse ekstra funktioner. Du kan blandt andet gemme dine yndlingsopskrifter på din helt egen opslagstavle.

Derudover kan du også udarbejde en madplan med dine favoritter. Begge funktionerne kan du tilgå nederst i hver opskrift ellers øverst på siden, når du er blevet medlem af klubben.

Du kan desuden nemt klikke på enten hjertet eller den lille kokkehue på hver billede for at tilføje opskriften til din madplan eller opslagstavle. For at få adgang til den funktion, skal du være medlem af ‘Frederikkes Madklub’, som du kan få adgang til lige her. 

God fornøjelse i køkkenet!

Bliv medlem 

Skriv endelig en kommentar

Skriv en kommentar